Ślubowanie uczniów klas pierwszych

2014-09-26 09:30

Witam wszystkich zebranych,

a w  szczególny sposób chciałbym powitać uczniów klas pierwszych, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę w naszej szkole.

Od l września tworzycie wraz z nami wielką szkolną rodzinę

 

Wiecie, że w rodzinie każdy obok praw, ma także obowiązki, które powinien solidnie wypełniać. Wtedy jemu i innym żyje się lżej i lepiej.

Naszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim pilna nauka.

W pracy nad tym zadaniem pomagać wam będą nasi nauczyciele. Obok nauki, ważna jest  także atmosfera w naszej szkole, za którą odpowiedzialni jesteśmy wszyscy w jednakowym stopniu.

Przed chwilą miał miejsce najważniejszy moment naszego spotkania. Chwila ślubowania. Obietnica, którą  złożyliście, daje  Wam przepustkę i jest drogowskazem do kolejnego etapu, krokiem   w kierunku dorosłości i odpowiedzialności.  Od dzisiaj trzeba już żyć poważniej i  mądrzej.

Chciałbym Wam powiedzieć, że każdy z was w mniejszym lub większym stopniu przywiąże się do naszej szkoły.

W gronie rówieśników, przyjaciół i nauczycieli czas będzie wam  mijał bardzo szybko. Zapewne przeżyjecie tu pasmo radosnych przygód, ale czasami i smutnych rozczarowań. Niektóre z waszych pomysłów wyprowadzą z równowagi nawet najbardziej spokojnych i przyjaźnie nastawionych nauczycieli, którzy, na pewno, mimo wszystko okażą Wam wiele zrozumienia i cierpliwości. Jestem przekonany, ze zawsze będziecie miło i ciepło mówić o czasie spędzonym w murach Naszej szkoły.

Wiem, że ogarnia Was pewien niepokój w związku z nowymi obowiązkami, nauczycielami i trudnościami, ale nie martwcie się! Wszystko ułoży się pomyślnie o ile wszyscy wykażemy się cierpliwością, życzliwością i chęcią do nauki.


Życzę Wam zatem jak najlepszych ocen, wzorowych zachowań na pierwszym świadectwie szkoły średniej oraz samych dobrych chwil i doświadczeń, które będziecie mogli wspominać przez całe życie.

 

Powyższym przemówieniem Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego przywitał uczniów klas piewszych podczas Ślubowania, które odbyło się 26.09.2014 r. w auli szkoły.